Hemen Fenomen Olun!

Sosyal Medya Sitelerinde
Hızlıca Yükselin

Kayıt Ol

Instagram bir kişinin birden fazla hesabı olmasını desteklemese de, aynı Instagram uygulaması üzerinde bir kişiye ait hem kişisel hem de kurumsal hesap olabileceğinden dolayı çoklu hesap kullanımı için izin vermiştir. Yani bir Instagram uygulaması üzerinde en fazla 5 adet olacak şekilde birden fazla hesap aynı anda açık olabilir.

Instagram Çoklu Hesap Nasıl Eklenir ve Bu Hesapların Arasında Nasıl Geçiş Yapılır?

Aynı Instagram uygulamasında birden fazla hesap kullanmaya karar verdiyseniz, hesaplar arasında geçiş yaparken çıkış yapıp tekrar giriş yapmanıza gerek olmadığını belirtmeliyiz. Bu işlemi gerçekleştirmek için Ayarlar > Hesap Ekle menüsünü kullanabilirsiniz. Burada size kullanıcı adı ve şifre sorulacaktır. Eklemek istediğiniz hesaba ait bilgileri doldurun.

Artık Instagram’da iki hesabınız varsa, bu hesaplar arasında geçiş yapmak için profilinizdeyken kullanıcı adınıza dokunarak bunu yapabilirsiniz. Daha önceden de belirttiğimiz gibi; en fazla beş hesap ekleyebilirsiniz.

Eklediğiniz bir hesabı kaldırmak isterseniz; yine Ayarlar > kullaniciadi’ndan Çıkış Yap veya Tüm Hesaplardan Çıkış Yap menüsünü kullanabilirsiniz.  Eğer kullaniciadi’ndan Çıkış Yap’ı seçerseniz sadece ilgili hesaptan çıkmış olacaksınız. Diğer hesaplar aynı şekilde kalır. Ama tüm hesapları kaldırmayı tercih ederseniz, Instagram uygulamasında aktif olan tüm hesaplar kapatılmış olacaktır.

Birden fazla hesap ekli olduğunda, tüm hesaplar için bildirim alırsınız.